Projekt

ADAMSONI 27 EHITUSKIRJELDUS

 

Arendaja: OPDF One OÜ

Hoone projekteerija: EA Reng AS

Arhitektid: Jaanika Oks, Reino Rass

Ehitaja: Mitt & Perlebach OÜ

 

Kinnistu tutvustus

Aadress: Adamsoni 27, Kesklinna linnaosa, Tallinn
Krundi pindala: 983 m²
Krundi täisehituse protsent: 26%

Ehituse ajakava

Projekteerimine: ehitis projekteeritud
Ehituse algus: sügis 2012
Hoone valmimine: sügis 2013

Hoone tutvustus


Asendiplaan: kinnistu piiratakse aiaga ja haljastatakse põõsastega, krundile rajatakse laste mänguplats.
Korruselisus: hoonel on soklikorrus ja 3 maapealset korrust.
Korterid: hoones on 10 korterit, sh. üks 1-toaline, kaks 2-toalist, kuus 3-toalist ja üks 4-toaline korter.
Parkimine: parkimine toimub hoone sisehoovis, parkimiskoht ei sisaldu korteri hinnas.

 

Hoone konstruktsioon

Hoone vundament:
 hoone rajatakse raudbetoonist lintvundamendile.
Hoone kandeseinad: vahelagede koormust kandvad seinad laotakse betoon-kivi õõnesplokkidest, mis armeeritakse ja betoneeritakse.
Välisseinad soojustatakse ja viimistletakse vastavalt projekti arhitektuurse osa joonistele.
Vahe- ja katuslaed: hoone vahelaed ja katuslagi monteeritakse õõnespaneelidest, 3-korruse lagi on puitsarikatel. Õõnespaneelid toetuvad betoonkivist kandeseintele. Vahelaepaneelidele paigaldatakse sammumüra isolatsiooniplaadid ja tehakse betoonist pealevalu.
Vaheseinad: korterisisesed tubadevahelised vaheseinad ehitatakse teraskarkassil kipsplaatseintena, korteritevahelised seinad on laotud betoon-kivi plokkidest.
Katus: sarikatel katus on soojustatud villaga ning kaetud valtsplekiga. Seestpoolt on katuslagi kaetud tuletõkke kipsiga.
Trepid: trepiastmed monteeritakse tehaselise valmidusastmega monteeritavatest raudbetoon-elementidest.

 

Välisviimistlus


Fassaad: hoone välislahenduses on kasutatud puitlaudist ning soojustatud 150mm kivivillaga. Sokkel on soojustatud 150mm vahtpolüstüreeniga ning viimistletud paekiviga.
Aknad: hoones on 3-kordsed klaaspaketiga puitaknad.

Korterite siseviimistlus

 

Põrandakatted: san.ruumides on põrandakatteks keraamiline plaat. Esikutes ja tubades on põrandakatteks laudparkett.
Põrandaliist: parketiga sobiva tooni ja viimistlusega mdf või puitliist, vastavalt sisearhitektuursele lahendusele.
Seinad: tubade seinad on värvitud.
San.ruumide seinad: san.ruumide seinad on kaetud keraamiliste plaatidega kuni ripplaeni.
Laed: tubades valdavalt pahteldatud ja värvitud vuukidega raudbetoon õõnespaneel laed. San.ruumides pahteldatud ning värvitud kipsplaatlaed. Toon valge.
Korteri välisuks: puitspooniga viimistletud puidust turvauks, mis on varustatud turvalukuga. Hoone uste lukustus on sarjastatud ja vastab kehtivatele turvalukkudele esitatavatele nõuetele. sh. kindlustusfirmade nõuetele.
Korteri siseuksed: korterite siseuksed on puitkiudplaadist tahveluksed. San.ruumides on uksed tuulutatavate lävepakkudega. Tubadevahelised uksed on ilma lävepakkudeta. San.ruumide ustelukustuseks on väändenupplukustus ja tubadevahelised uksed on ilma lukustuseta.
San.ruumid ja sisustus: san.ruumidesse paigaldatakse wc-pott, valamu, dushinurk või vann ja segistid. Eeltoodud seadmed sisalduvad korteri hinnas. San.ruumidesse paigaldatakse ka laevalgustus. San.keraamika ja san.tehnika valik on toodud sisearhitektuurses projektis.


Tehnosüsteemid


Küte: korterite küte on lahendatud soklikorrusel vesipõrandaküttena, teistel korrustel on radiaatorküte. Hoone soojavarustuse liigiks on gaasiküte.
Ventilatsioon: mehaaniline väljatõmme toimub sanitaarruumidest ning värske õhk tuleb ruumi läbi välisseina paigaldatud õhuvõtuavade.
Elekter ja nõrkvool: korterite elektriarvestid paiknevad keldrikorruse peajaotuskilbis.  Korteris ehitatakse välja elektripaigaldis vastavalt projektdokumentatsioonile, paigaldatakse projektis ettenähtud pistikupesad ja lülitid. Andmeside-, TV- ja telefonivõrgust ehitatakse välja kaabeldussüsteemi passiivosa, valvesignalisatsioonile paigaldatakse toitekaabel wifi valmidusega valvesignalisatsiooni keskseadme jaoks.
Vesi ja kanalisatsioon: korterite veemõõtjad paigaldatakse san.ruumidesse ripplagede taha ning neile tagatakse ligipääs laes olevate teenindusluukide kaudu.